FUNDACJA PULS-MED Blisko Ciebie  - KRS 0000467834 - Numer konta 10 2030 0045 1110 0000 0384 3550
Wspieramy szpital na Ukrainie

Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie przekazała sprzęt medyczny dla ukraińskiego szpitala w mieście Malin, w obwodzie żytomierskim. Do tamtejszej placówki trafiły z Rybnika m.in. wózki inwalidzkie, kule, urządzenia do transportu pacjentów. Fundacja już organizuje kolejną pomoc.

Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie przekazała chodziki, kule, sprzęt do transportu pacjenta Re Tum, 7 wózków inwalidzkich, krzesło pod natrysk. Tyle udało się spakować do transportu, który wyjechał na Ukrainę. W magazynie Fundacji czeka kolejny sprzęt do przekazania dla chorych i rannych pacjentów z obwodu żytomierskiego.

– Od roku wszyscy z niedowierzaniem i wielkim smutkiem obserwujemy to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Wobec cierpienia, bólu i zniszczeń nie mogliśmy pozostać obojętni. Zdecydowaliśmy się przygotować dary medyczne dla szpitala w mieście Malin – mówi Sylwia Figura-Kluszczyńska, prezes Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie.

Pomoc trafiła do Szpitala Malynsky w mieście Malin. Nie przypadkowo właśnie tam, bo z tą placówką ma bliski kontakt ukraińska lekarka, z którą prezeska Fundacji na co dzień współpracuje w NZOZ Puls-Med. Stąd też wiadomo, czego tam, na Ukrainie,  najbardziej potrzeba, dlatego w takim zakresie ta pomoc jest organizowana. - Sytuacja jest bardzo trudna i wiemy, że to, co wysłaliśmy, bardzo szybko zostanie zagospodarowane. Do przekazania mamy kolejny sprzęt, jak łóżka: do transportu i do mycia pacjenta. Wszystko czeka już spakowane w magazynie, jesteśmy gotowi na kolejny transport.

Miasto Malin w obwodzie żytomierskim już na początku wojny zostało zbombardowane przez rosyjskie lotnictwo. Do ataków rakietowych dochodziło również w kolejnych miesiącach, stąd potężne zniszczenia, ranni i ofiary wśród cywilów.

Przekaż 1% naszej organizacji

Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie
ul. Grunwaldzka 66
44-210 Rybnik
NIP: 642 318 35 31
KRS 0000467834
TEL.: 32 42 40 620
TEL.: 785 565 001 - Wolontariat
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram