FUNDACJA PULS-MED Blisko Ciebie  - KRS 0000467834 - Numer konta 10 2030 0045 1110 0000 0384 3550
Noworoczny koncert w Bazylice na rzecz hospicjum

15 stycznia (w niedzielę) o godz. 16.30 w rybnickiej Bazylice odbędzie się noworoczny koncert organizowany przez Fundację Puls-Med Blisko Ciebie. To cykliczne wydarzenie rokrocznie gromadzi osoby, które połączyła idea budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku.

Stało się tradycją, że wspólnie z księdzem Markiem Bernackim, proboszczem parafii pod wezwaniem świętego Antoniego, przygotowujemy koncert, podczas którego przy akompaniamencie kolęd możemy cieszyć się świąteczną atmosferą. Jednak nasze koncerty mają jeszcze jeden cel -  stanowią okazję do przypomnienia tego, jak wielka jest potrzeba stworzenia w Rybniku hospicjum stacjonarnego, wspierającego kompleksowo i profesjonalnie cierpiących w ich zmaganiach z ciężką chorobą – mówi Sylwia Figura-Kluszczyńska, prezes Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie.

Kolędy, pastorałki i świąteczne przeboje

Na potrzeby tegorocznego koncertu swoje talenty muzyczne i wokalne zaprezentują: zespół Karolinki z Jankowic, zespół ludowy Małe Rojanki z żorskiej dzielnicy Rój, chór kameralny Appassionato z Domu Kultury w Boguszowicach, zespół wokalny Adagio z Gogołowej, muzyk Karol Husak oraz przedstawiciele nurtu muzyki chrześcijańskiej grupa ZaNim Pójdę. Zaproszeni artyści przygotowali świąteczny repertuar, w którym obok kolęd i pastorałek znalazło się również miejsce na przeboje pokroju piosenki „Last Christmas”. W drugiej części koncertu odbędzie się wspólne kolędowanie, które poprowadzi ksiądz Marek Bernacki.

Potrzebne wsparcie

Gdy siedem lat temu Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie ogłosiła pomysł budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku, od razu zyskał on przychylność społeczności lokalnej, w tym przedstawicieli władz miasta. Wspólne zaangażowanie doprowadziło podjęcia decyzji o rozpoczęciu inwestycji. Od grudnia 2021 roku trwają prace budowlane przy ul. Barbary w Niedobczycach. – To nie oznacza, że władze miasta nie potrzebują naszego wsparcia. Hospicjum, aby realizować swoją misję, potrzebuje nie tylko murów, ale specjalistycznego wyposażenia. Dlatego działamy dalej, a noworoczny koncert jest okazją do pozyskania środków na wsparcie tego przedsięwzięcia. Liczymy na hojność przy zapełnianiu puszek, którymi będą opiekowali się nasi wolontariusze. Każda kwota to realna pomoc – dodaje prezes rybnickiej Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Przekaż 1% naszej organizacji

Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie
ul. Grunwaldzka 66
44-210 Rybnik
NIP: 642 318 35 31
KRS 0000467834
TEL.: 32 42 40 620
TEL.: 785 565 001 - Wolontariat
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram