Przetarg na budowę hospicjum stacjonarnego

Miasto Rybnik ogłosiło przetarg na budowę budynku hospicjum stacjonarnego przy ul. Barbórki wraz z zagospodarowaniem terenu. Termin na składanie ofert upływa 30 sierpnia. To bardzo dobra wiadomość i kolejny krok do urzeczywistnienia naszej idei jaką jest powstanie tej potrzebnej inwestycji.

-Nie trzeba nikogo przekonywać, jak istotna jest potrzeba stworzenia w Rybniku miejsca, w którym osoby ciężko chore mogłyby godnie i pod dobrą opieką spędzić ostatnie chwile swojego życia. (…) Inicjatorem budowy hospicjum była rybnicka Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie, która docelowo poprowadzi wybudowany i przekazany przez miasto budynek – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta w Rybniku.

Zgodnie z ogłoszonym przetargiem firmy mogą swoje oferty składać do 30 sierpnia. Do rybnickiego magistratu wpłynęło sporo zapytań w temacie planowanej inwestycji.

Zgodnie z projektem budynek hospicjum będzie obiektem wolnostojącym, z dwiema kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną. W każdym ze skrzydeł zaprojektowano wewnętrzne patio, podcienie, a także taras dostępny z poziomu piętra. Ta koncepcja projektowa wyłoniona została w 2019 roku, w ramach konkursu architektonicznego. Docelowo znajdzie się w nim miejsce dla 30 pacjentów stałej opieki oraz 10 pacjentów dziennej opieki medycznej.

W ramach planowanej inwestycji planowane jest także zagospodarowanie terenu, w tym droga wewnętrzna, parking i infrastruktura towarzysząca oraz zagospodarowanie terenów zielonych.